Bisiklet mini ön bagaj demiri çizimi

Categories Bisiklet, Kendin YapPosted on

Merhaba dostlar, tur bisikletim için ön tarafa mini bir ek bagaj demiri arayışına giriştim. Aradığım bagajı ne internette ne de bisikletçilerde bulamadım. Hatta azmettim mahalle arasındaki ufak bisikletçilere de baktım fakat nafile. İnternette yurtdışı web sitelerinde bagajı buldum fakat çok yüksek rakamlar ile karşılaştım. Bende bagajı kendim çizip yaptırmaya karar verdim.

Çizimlerini tamamladım ve benim gibi arayış içinde olanlara yol göstermesi amacıyla çizimleri sizinle paylaşmak istedim. Hem 2d çizimlerini hem de 3d çizimlerini aşağıda bulabilirsiniz.

Ben bagajı akrabama yaptıracağım 9,5 mm çapında içi boş çelik demir çubuktan imal edeceğiz. Her bisikletin bağlantı noktaları farklı olduğundan dolayı bazı parçaların uzunluk ölçülerini belirlemek size kalacak. Genel hatları ile aşağıdaki görsellerin size yardımcı olacağını düşünüyorum. En alttaki resimler (https://bikepacking.com/)’dan alınmıştır.

Ben projeyi tamamladığımda aşağıda kendi bisikletim Cr-t world tur’a takıp fotoğraflarını da ekleyeceğim.

İyi sürüşler dilerim, sağlıkla kalın.

English:

Hello guys, I’ve been looking for a mini additional luggage rack for my touring bike. I could not find the luggage I was looking for, neither on the internet nor in cyclists. I even persevered and looked at the little cyclists in the neighborhood, but in vain. I found the baggage on foreign websites on the Internet, but I encountered very high numbers. I decided to draw the trunk myself.

I have completed the drawings and wanted to share the drawings with you in order to guide the seekers like me. You can find both 2d drawings and 3d drawings below.

I will have my relative make the trunk, and we will manufacture it from a 9.5 mm diameter hollow steel iron bar. Since each bike has different attachment points, it will be up to you to determine the lengths of some parts. In general, I think the following images will help you.

I wish you a good ride, stay healthy.

Note: The translation was done via google translate.

Paylaş

Grafik Tasarım Uzmanı, Bisiklet sever, gezi sever, blogger

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göster
Gizle