Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, class '' not found in /var/www/vhosts/volkanyilanci.com/httpdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 324
Bir Bisikletçi Neden Yüzme Makarnasına İhtiyaç Duyar? - Volkan Yılancı

Bir Bisikletçi Neden Yüzme Makarnasına İhtiyaç Duyar?

Merhaba değerli dostlar, bisiklet severler olarak trafikte hepimiz zor anlar yaşıyoruz. Özelliklede araçların çok yakınımızdan geçmesi çok sinir bozucu olabiliyor. Uzun tur bisikletçisi arkadaşların bulduğu çözümü ve hikayeyi çok beğenip sizlerle paylaşmak istedim. Orijinalden okumak isteyenler için en aşağıda kaynak site adresini ekledim. Çeviri hataları olabilir lütfen kusura bakmayın.

Mart ayının sonları ve arkadaşım Erik ve ben Los Angeles’tan Denver’a 2.000 millik bisiklet gezimizin ilk ayağındayız . Güney Kaliforniya’da bir tepeye terledikten sonra görkemli bir yokuş aşağı güneşleniyorum. Kendimi kenarda tökezlemekten korumak ve kendimi arabalara daha görünür kılmak için, normalde uzun, dik yokuşlarda yaptığım şeyi yapıyorum: “Tüm şeridi kullan”. Aynamdan arabaların kaçınılmaz olarak arkamda yığılmasını izliyorum. Arazi düzleştiğinde ve kenara geri döndüğümde, bir araba akıntısı önümden geçiyor.

Yoldan geçen arabalardan birindeki bir kadın camdan arkıyor ve tipik cesaret sözleri söyleyecek zannederken onun yerine, çığlığı beni neredeyse bisikletimden düşürüyor ve avazı çıktığı kadar “BENCİL KALTAK!” diye bağırıyor.

Acı gerçek şu ki, bisikletler hala büyük ölçüde yolda bir sıkıntı olarak görülüyor. Kelimenin tam anlamıyla sınırdayız.  Dünya Sağlık Örgütü’ne göre , uluslararası trafik ölümlerinin yarısından fazlası bisikletliler gibi hassas yol kullanıcılarını içeriyor. Ve Amerikalılar dünyadaki en az hevesli bisikletçiler arasında olduğu için,  bir araba tarafından öldürülme olasılığı en yüksek olanlar arasındadırlar .

Ancak bisikletçilerin kendilerini korumalarına ve yolu geri almalarına olanak tanıyan hayat kurtaran bir cihaz keşfettim: “Yüzme Makarnası!”

Her yerde yaklaşık 2 dolara bir tane bulabilirsiniz: Alışveriş merkezleri, hatta süpermarketlerde bile satılıyor. Eğlenceli renkleri arasından bir seçim yapın ve bu hafif, esnek oyuncağı bisikletin arka bağajına bağlayarak sol tarafa bağlayın Pedal çevirmeye başlayın ve araba diğer şeride geçtikten sonra arabayı seyredin.

havuz şehriye bisiklet kesmek

Yüzme Makarnası saçma görünebilir, ancak yüklerimize bağladığımızdan beri hayatımızı her gün daha güvenli hale getirdi. (Ayrıca, molalarda eğlenceli bir sohbet başlatıcıdır ve ayrıca hayatı fazla ciddiye almamamızı hatırlatır.) Emniyet şeridi olmayan yollarda, Yüzme Makarnası kurtarıcımız olur . Bizi geçen arabalara ve bizi sürekli gözden kaçıran 18 tekerlekli araçlara (Tırlara) daha görünür kılıyor.

Yüzme Makarnası ayrıca savunuculuk için bir araçtır. Yoldaki diğer her araç için, bu 2 dolarlık köpük parçası, asgari üç fitlik güvenli geçiş mesafesinin neye benzediğini görselleştirir, bu, ABD’deki 30’dan fazla eyalette yasal hakkımızdır . Daha fazla şehir sakini bisiklete binmeye başladıkça, bisikletlerimizin arkasına hepimiz bir Yüzme Makarnası bağlarsak yolu paylaşmaya verebileceğimiz ilgiyi düşünün.

Tabii ki, Yüzme Makarnası kaskın yerini tutmaz. Kask, düşme ihtimalinize karşı başınızı korurken, havuz eriştesi olası kazanın bir arabadan kaynaklanma olasılığını düşürür. (Şahsen, kaskım hayatımı iki kez kurtardı: 2008’de arkamda çekim yapan arkadaşım bisikletini başımın üzerinden geçirdiğinde ve 2011’de ağır bir bisiklet yolunda beyin sarsıntısı geçirdiğimde.) Çalışmalar varken Kasksız bisikletçilere yolda biraz daha fazla yer verildiği görüldüğünde , Yüzme Makarnası çoğu arabanın yalnızca geçmeyeceğini, aynı zamanda diğer şeride geçeceğini garanti eder .

Bu şekilde makarna güçlüdür. Çalışır,  Binicilik partnerime kilometrelerce uzaktan yaklaştıktan sonra ilk gördüğüm şey neon yeşili makarnası oldu. Hatta bu, Hollandalı babamın ABD’deki yolda güvenliğimle ilgili endişelerini yatıştırdı. (Ve Hollanda’daki insanlar başka herhangi bir ülkeden daha fazla bisiklet sürdükçe – bazı tahminlere göre yılda 1.000 km (621 mil) gibi – endişesi beni endişelendiriyordu.) Beni Tucson’da ziyaret ettikten ve kiraladığı arabanın direksiyonunun arkasından makarnamı gördükten sonra. araba, artık geceleri daha rahat uyuduğunu söylüyor.

Sonuç olarak, Yüzme Makarnası bisikletçilerin sokaklarda daha fazla varlık göstermesini sağlar. Makarnanın yol öfkesini ortadan kaldırdığını söyleyemeyecek olsak da , şu anda her nezaketçi bağırdığında, en azından bunu güvenli bir mesafeden yapıyorlar diyebiliriz.


Okuduğunuz, için teşekkür ederim, herhangi bir sorunuz veya öneriniz var ise yorum kısmına yorum yazmayı, yazacak hiçbir şey bulamıyorsanız, sadece “Teşekkür ederim” yazmanız beni mutlu edecektir. Ayrıca sosyal ağlarınız da bu yazıyı paylaşmayı unutmayın lütfen! Sağlıklı ve mutlu sürüşler dilerim.

Kaynak Site

Yazar: Annalisa van den Bergh

https://qz.com/1620913/the-best-cycling-hack-is-a-pool-noodle/?fbclid=IwAR1J7amK5pqWD-ix4XOzlMvz1WGN6hWSqWLJnVi5D2t0ALgcoUtUjCgbNds
Paylaş

2 thoughts on “Bir Bisikletçi Neden Yüzme Makarnasına İhtiyaç Duyar?”

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göster
Gizle
Scroll to Top
Verified by ExactMetrics